• darkblurbg
  پیشگیری و بهداشت دهان و دندان
  مسواک زدن و استفاده از نخ دندان بطور روزانه
  هر دندان درمان ریشه شده‌ای نیاز به روکش ندارد
 • darkblurbg
  جلوگیری از پوسیدگی دندان

  رعایت بهداشت صحیح دهان و دندان مصرف خوراکی های سرشار از کلسیم
 • darkblurbg
  مراقبتهای بعد از ارتودنسی
  نخ دندان مخصوص بین دندانها را تمیز كنید
مراقبت هاي لازم در حين درمان ارتودنسي متحرك

شرط لازم برای موفقيت درمان با دستگاههای متحرک، استفاده کافی از آنها با توجه به زماني است كه ارتودنتيست توصيه مي كندکه در اغلب موارد نیازمند حداقل 16 ساعت استفاده در شبانه روز است.در برخی درمانها این وسایل تنها در هنگام صرف وعده های اصلی غذایی باید از دهان خارج شوند.

مطالب در مورد دندان عقل

در دهان یک انسان بالغ ۳۲ دندان وجود دارد، چهار عدد از آنها که در آخر قوسهای دندانی رویش می‌یابند، دندانهای مولر یا آسیاب سوم هستند، سن تقریبی شروع تشکیل دندان های آسیاب سوم در استخوان فک بین ۹ تا۱۰ سالگی بوده و تاج آن در ۱۴ سالگی کامل می شود، این دندانها در سالهای آخر دوره نوجوانی در داخل استخوان شروع به رویش نموده و بعد از ۱۶ سالگی در دهان ظاهر می‌شوند. از آنجائیکه زمان رویش دندانهای مولر سوم در داخل حفره دهان مصادف با بلوغ فکری فرد است، به آن دندان عقل گفته می شود. در طی رشد و تکامل فکین معمولاً جا برای رویش این دندانها فراهم می‌شود ز آنجائیکه زمان رویش دندانهای مولر سوم در داخل حفره دهان مصادف با بلوغ فکری فرد است، به آن دندان عقل گفته می شود. در طی رشد و تکامل فکین معمولاً جا برای رویش این دندانها فراهم می‌شود. دندان عقل اگر درست و بجا رویش یابد، مثل بقیه دندانها در سیستم جونده مفید و مؤثر بوده و علیرغم تصور غلط عامیانه در این موارد نباید کشیده شوند. بررسی سلامت این دندان و قرار گرفتن آن در محل صحیح، بخشی از معاینات روتین دندانپزشکی است. وضعیت این دندان در هر بیمار منحصر به فرد است، اما به طور کلی، هنگامی که شواهدی از تغییرات زیر در دهان مشاهده شود، ممکن است نیاز به خارج نمودن این دندان وجود داشته باشد.


توضیحات بیشتر

درباره لامینیت دندان چه می دانیم؟

لامینیت، درمان زیبایی است که برای برطرف‌کردن بدرنگی دندان‌ها، اصلاح نامنظمی و همچنین فواصل باز بین دندان‌ها به کار می‌رود. شکل و زیبایی دندان‌ها به ژنتیک و نحوه بهداشت و نگهداری ما بستگی دارد. اشکال‌های اولیه دندان، رعایت‌نکردن بهداشت دهان و دندان یا حوادث و ضربه‌های کوچک مانند ترک یا شکستگی می‌تواند زیبایی و شکل دندان‌ها را تغییر دهد و در لبخندزدن، صحبت و حتی اعتماد به‌نفس افراد اثر منفی بگذارد. علم پیشرفته امروزی، برای هر کدام از این آسیب‌ها راه‌حل‌های گوناگونی ارائه كرده است. لامینیت پوسته نازکی است که روی دندان‌ها قرار داده می‌شود. این پوسته نازک از جنس مواد مختلف مثل کامپوزیت، چینی (سرامیکی) و مواد آکریلی است و نصب آنها، دندان‌هایی یکدست، مرتب، درخشان و فوق‌العاده زیبا ایجاد می‌کند لامینیت‌های سرامیکی در لابراتوار ساخته می‌شوند از این رو برای ساختن آنها از دندان‌ها، البته بعد از تراشیدن مینا، قالب تهیه می‌شود ولی در انواع کامپوزیتی، لامینیت‌ها مستقیم و به‌وسیله دندان‌پزشک روی دندان‌ها قرار داده می‌شوند. لامینیت‌های سرامیکی استحکام بیشتری نسبت به انواع کامپوزیتی دارند. ثبات رنگ هم در این نوع از لامینیت زیاد است .

توضیحات بیشتر

بهترین روش برای سفید کردن دندان

برای داشتن دندان‎های سفید مجبور نیستیم به انواع درمان‎های شیمیایی سخت و روکش های مصنوعی تن دهیم چرا که می توانیم با بکارگیری توصیه‎های زیر و به طور طبیعی دندان‎هایی سفید و درخشان داشته باشیم. این توصیه‎ها به شرح زیر است: پس از صرف هر وعده غذایی یا مصرف تنقلات، میان‎وعده‎ها و نوشیدنی ‎ها، دندان‎های خود را مسواک بزنید چرا که باقی ماندن ذرات غذا در دهان، محیط دهان را اسیدی کرده و که این امر باعث تخریب و تغییر رنگ و زرد شدن بیشتر مینای دندان می شود. استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید زیرا اغلب در شکاف بین دندان‎ها لکههایی برجای می‎مانند و این فضاها، تنها با استفاده از نخ دندان تمیز می شوند همچنین نوشیدن قهوه و چای و نوشیدنی‎های دارای رنگدانه را که موجب تغییر رنگ و ایجاد لکه در دندان‎ها می شوند، ترک کرده و یا به حداقل برسانید

توضیحات بیشتر

نوبت دهی

کاربران عزیز می توان از طریق این سامانه برای نوبت دهی جهت ویزیت اقدام و شماره پیگیری دریافت نمایند .

سیستم نوبت دهی

انواع روش های ترمیم دندان

این روز ها به لطف انواع روش های ترمیم دندان ، گزینه های زیادی برای بهبود دندان های پوسیده ، خراب و شکسته وجود دارد.این روش ها کمک می کند تا لبخندی زیباتر بر لبانتان باشد.با توجه به مشکلی که دارید دندانپزشک یکی از دو روش زیر را برای ترمیم دندان به کا خواهد گرفت در یک جلسه دندان تراش خورده ، پوسیدگی خارج می شود بعد قالبی از دندان تهیه می کنند . ماده ترمیمی در لابراتوار ساخته می شود و در جلسه دیگری در دهان بیمار قرار می گیرد و به داخل دندان چسبیده می شود.مواد ترمیمی گاهی در تاج دندان قرار می گیرند و قسمتی از دندان را پر می کنند که فشار جویدن را تحمل می کند و باید از مواد مقاومتری استفاده شود . اما گاهی این مواد برای حفره های درونی دندان استفاده می شود و می توان فلز طلا ، سرامیک و یا رزین را بکاربرد...

جلسه پوسیدگی دندان برداشته می شود و دندان آماده ترمیم می شود . دندانپزشک گزینه های زیادی برای پر کردن و ترمیم دندان دارد

توضیحات بیشتر

با ابزارهای اصلی دندان‌پزشکی بیشتر آشنا شوید

سرنگ آب و هوا، ساکشن، لایت‌کیور، دوربین داخل دهانی و مته‌های دندانپزشکی؛ این‌ها عصای دست یک دندانپزشک است

سرنگ آب و هوا مانند یک تفنگ است که روی همه صندلی‌های دندانپزشکی وجود دارد. این وسیله معمولا ۳ دکمه و یک سر دارد. هنگام فشار دادن یک دکمه از آن آب و از دیگری هوا خارج می‌شود. اگر هر دو دکمه را هم‌زمان فشار دهید، آب و هوا هم‌زمان خارج خواهد شد. شاید بپرسید این وسیله به چه درد می‌خورد؟ وقتی دندانپزشک دندان‌های شما را تراش می‌دهد، لازم است بقایای دندان‌های تراشیده شده را از روی دندان بزداید و بشوید. به همین دلیل پوآر آب را به‌کار می‌برد تا این مواد تراشیده شده را از روی دندان و داخل دهان پاک کند. پوآر هوا نیز وسیله‌ای است که هوا را با فشار روی دندان می‌پاشد.


عکس های بیشتر توضیحات بیشتر

چه کسانی کاندید هستند؟

افرادي که به هر علتي دندان ازدست داده باشند کانديد ايمپلنت هستند. ايمپلنت جهت جايگزيني دندان است تا بازسازي همه دندان ها را در بر مي گيرد.

ایمپلنت دندانی چسیت؟

در حقیقت پیچی از جنس فلز تيتانيوم می باشد که مشابه ريشه دندان عمل نموده و درون استخوان فک فرد متقاضی کاشته می شود.

خط لبخند چیست؟

در حالت طبیعی، دو دندان پیشین مرکزی بالا باید کمی ‌بلندتر از دندان‌های پیشین کناری باشند تا به صاحب آن، ظاهری جوان ببخشند.

سبک قالب
انتخاب رنگ
ضمینه قالب

سبک چیدمان